امروز :

javahermarket
 نرم افزارهای مورد نیاز ... برخی از برنامه ها و نرم افزارها با توجه به زبان برنامه نویسی خود برای اجرای صحیح به فایلهای واسطه در ویندوز نیاز دارند. این فایلها تحت عنوان Runtime شناخته می شوند. در واقع Runtime ها فایلهایی هستند که برنامه نویسان برای نوشتن نرم افزارهای خود از آنها بهره برده و از طریق انها دستورات و توابع مورد نیاز را در سیستم عامل ویندوز اجرا و فراخوانی میکنند. برخی از این فایلها اختصاصی بوده و یا بسیار کم کاربرد است بنابراین برنامه نویس اینگونه فایلها را در فایل نصب برنامه خود قرار میدهد تا در هنگام نصب به ویندوز اضافه شود. اما گونه ای دیگر از این فایلها که به صورت وسیع مورد استفاده قرار میگیرند توسط شرکتهای بزرگ واسطه ای نوشته شده اند. با توجه به حجم بالای اینگونه فایلها، امکان قرار گرفتن آنها در فایل نصب نرم افزارها با محدودیت هایی مواجه است. بنابراین شرکتهای سازنده اقدام به عرضه مجموعه کامل فایلهای واسطه ای خود تحت عنوان بسته های Runtime میکنند. کاربران با نصب این بسته های واسطه ای می توانند تمامی برنامه هایی که از این فایلها برای عملکرد صحیح بهره میبرند را اجرا کنند.

با توجه به اینکه اینگونه فایلها در ویندوز به صورت پیش فرض وجود ندارند بنابراین باید از سوی کاربر نصب شوند. توصیه میکنیم پس از نصب ویندوز، ابتدا Runtime های ضروری را نصب کنید تا در هنگام نصب نرم افزارها با خطا مواجه نشوید.

   VB 6.0 Run-time

ویژوال بیسیک چیست ؟

ویژوال بیسیک توسعه یافته زبان برنامه‌نویسی بیسیک می‌باشد. بیسیک توسط پروفسور جان کمنسی و توماس کرتز از کالج دارتموث برای نوشتن برنامه‌های ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید. ویژوال بیسیک تا نسخه ۳ به صورت ۱۶ بیتی بود. از نسخه ۵ به بعد فقط ویرایش ۳۲ بیتی آن ارائه شد. (نسخه ۴ هم به صورت ۱۶ بیتی و هم به صورت ۳۲ بیتی عرضه شده بود.)

ویژوال بیسیک از نسخه ۶ به بعد بر پایه چارچوب دات‌نت (NET.) ارائه شد. اگر چه با ظهور ویژوال بیسیک دات نت اکثر برنامه‌نویسان ویژوال بیسیک ۶ به آن گرویدند، ولی نسخه ۶ همچنان طرفداران ویژه‌ی خود را دارد.

ویژوال بیسیک برای توسعه سریع نرم افزار (RAD یا Rapid Application Development) بر پایه رابط گرافیگی کاربر (GUI یا Graphical User Interface) توسعه داده شد. دسترسی آسان و سریع به پایگاه دادهها با استفاده از DAO ،RDO یا ADO و ایجاد کنترل‌های اکتیو ایکس از جمله مواردی هستند که این زبان را برای RAD مناسب کرده‌اند.

برنامه‌نویسی در ویژوال بیسیک به صورت رخدادگرا می‌باشد. در برنامه‌نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوب‌ترین‌ها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، ۵۳٪ از برنامه‌های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده‌ اند.
  !Visual Basic 6.0 Portable

VB


این هم نسخه ی قابل حمل و بدون نیاز به نصب برنامه نویسی ویژوال بیسیک ۶٫ با استفاده از این نسخه شما به راحتی با داشتن یک کول دیسک و یا فلش های متصل به USB به راحتی می توانید این نسخه را در تمام کامپیوتر ها اجرا کنید و همشه همراه خود در کنارتان داشته باشد. اما نسخه های پرتابل ممکن است امکانات نسخه اصلی را نداشته باشند یا در هنگام کار ارورهایی را اعلام کنند به خصوص آنهایی که توسط کسان دیگری ساخته می شوند و این نسخه هم مستثنا نمی باشد. ولی مزیت آن این است که می توانید بدون نصب نسخه کامل خیلی سریع به محیط برنامه نویسی Visual Basic ‌دسترسی داشته باشید و مثلا برنامه خود را لود کرده و اجرا و تست و ویرایش کنید.


توجه: برای اجرای برنامه بعد دانلود فایل را با برنامه ی WinRAR از حالت فشرده خارج کرده و Vb6.exe را اجرا کنید.


Java SE Run-time Environment

JAVA


گاهی برای مشاهده برخی از سایت ها و یا نصب برخی از برنامه ها و بازیهای کامپیوتری شما نیاز به داشتن نرم افزاری دارید که آنها را ساخته در واقع اول شما باید نرم افزاری را که سایت یا برنامه مورد نظرتان را ساخته بر روی ویندوز خود نصب کنید تا بتوانید از آنها استفاده نمایید. این نرم افزار پیش نیاز تمامی سایت ها و برنامه های است که تحت زبان جاوا نوشته شده اند. در واقع این برنامه یک ماشین مجازی جاوا می باشد که با نصب آن بر روی سیستم خود می توانید نرم افزار ها و برنامه هایی را که بر پایه زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده اند را اجرا نمایید. این نرم افزار ساخت شرکت Sun Microsystems بوده و نصب آن بر روی تمام سیستم عامل ها ضروری می باشد. با نصب این برنامه پلاگین موتور جاوا به برنامه های ویندوز و نیز مرورگر شما اضافه میگردد و پس از آن به راحتی می توانید برنامه هایی را که با استفاده از این زبان نوشته شده اند مانند نرم افزارهای چت و گفتگو و نیز سایت هایی را که با این زبان نوشته شده اند مانند سایت های بازی های آنلاین را مشاهده نمایید.

 توجه: به دلیل تحریم کاربران ایرانی نمی توانند این برنامه پرکاربرد را از سایت شرکت سازنده دانلود کنند!

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic